Clearblue cyfrowy test owulacyjny - często zadawane pytania

 

1. Nie znam typowej długości swojego cyklu albo długość mojego cyklu waha się. Skąd będę wiedziała, kiedy zacząć przeprowadzanie testów?

Jeżeli nie znasz typowej długości swojego cyklu, powinnaś odczekać co najmniej jeden cykl i policzyć jego długość, zanim zaczniesz stosować Cyfrowy test owulacyjny Clearblue. Kiedy już określisz długość swojego cyklu, możesz skorzystać z instrukcji na odwrocie strony, aby sprawdzić, kiedy powinnaś rozpocząć przeprowadzanie testów. Jeżeli różnica w długości Twoich cykli wynosi ponad trzy dni, wybierz najkrótszy cykl z ostatnich sześciu miesięcy, aby określić, kiedy powinnaś zacząć przeprowadzanie testów. Możesz potrzebować nowego opakowania z nowym uchwytem i nowymi testerami, by wykryć wyrzut LH. Jeżeli natomiast chcesz rozpocząć przeprowadzanie testów bez określania długości cyklu, powinnaś to zrobić w 10. dniu cyklu (jednak w tym przypadku może się zdarzyć, że przeoczysz wyrzut LH, ponieważ zbyt późno zaczniesz przeprowadzanie testów lub będziesz musiała użyć nowego opakowania, by kontynuować testy). (Przeczytaj odpowiedź na pytanie 9).

2. Mój cykl miesięczny nie mieści się w przedziale pokazanym w tabeli. Skąd będę wiedzieć, kiedy rozpocząć przeprowadzanie testów?

Jeżeli Twój cykl trwa 21 dni lub krócej, rozpocznij przeprowadzanie testów w dniu 5. Jeżeli cykl trwa ponad 40 dni, rozpocznij przeprowadzanie testów 17 dni przed następną spodziewaną miesiączką.

3. O jakiej porze dnia powinnam przeprowadzić test?

Możesz przeprowadzać test o dowolnej porze, jednak powinnaś to robić mniej więcej o tej samej godzinie każdego dnia. Ważne, aby powstrzymać się od oddawania moczu przez 4 godziny poprzedzające wykonanie testu.

4. Czy muszę zużyć wszystkie testery?

Nie. Możesz przestać przeprowadzać testy po wykryciu wyrzutu LH i zachować pozostałe testery wraz z uchwytem na następny cykl miesięczny, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

5. Przeprowadziłam test, jednak symbol gotowości nie zaczął migać. Co to oznacza?

Test nie został przeprowadzony prawidłowo. W ciągu 10 minut od przeprowadzenia testu na wyświetlaczu pojawi się symbol błędu. Powinnaś ponownie przeprowadzić test, używając nowego testera. Aby uzyskać informacje na temat ponownego przeprowadzenia testu, przeczytaj odpowiedź na pytanie nr 15 i część „Ponowne użycie uchwytu testera”.

6. Co, jeżeli uchwyt ulegnie zamoczeniu?

Jeżeli uchwyt testera ulegnie zamoczeniu, powinnaś wytrzeć go do sucha. Niewielka ilość moczu nie uszkodzi uchwytu, jednak jeżeli zostanie on mocno zmoczony, może ulec uszkodzeniu. W tym przypadku wyświetlacz albo pozostanie pusty, albo wyświetli się na nim symbol błędu.

7. Przeprowadziłam test, ale na wyświetlaczu nie pojawił się żaden wynik. Co to oznacza?

Twój wynik powinien pojawić się na wyświetlaczu w ciągu trzech minut od przeprowadzenia testu. Jeżeli wynik nie zostanie wyświetlony w ciągu 10 minut od przeprowadzenia testu, na wyświetlaczu pojawi się symbol błędu. Przeczytaj odpowiedź na pytanie 15.

8. Jak dokładny jest Cyfrowy test Clearblue?

Cyfrowy test Clearblue podczas licznych prób laboratoryjnych wykazał ponad 99% skuteczność w wykrywaniu wyrzutu LH przed owulacją. Czułość Cyfrowego testu Clearblue to 40 mIU/ml.

9. Test nie wykrył mojego wyrzutu LH. Dlaczego?

Twój wyrzut LH mógł być zbyt niski, aby możliwe było jego wykrycie lub w tym cyklu nie miałaś owulacji. Nie jest to niezwykłe, jednak zalecamy skontaktowanie się z lekarzem, jeżeli nie doszło do wykrycia wyrzutu LH podczas trzech następujących po sobie cykli. W przypadku pominięcia testu możesz pominąć wyrzut LH, dlatego pamiętaj o wykonywaniu testów w zalecany sposób.

10. Czy jakiekolwiek leki lub choroby mogą wpłynąć na wynik testu?

  • Przed przeprowadzeniem testu zawsze czytaj wskazówki producenta dołączone do wszelkich przyjmowanych przez Ciebie leków.
  • Niektóre choroby i leki mogą zafałszować wynik testu: wynik może być mylący na przykład, jeżeli jesteś w ciąży, niedawno byłaś w ciąży, przechodzisz menopauzę lub cierpisz na zespół wielotorbielowatych jajników. Wynik może być zafałszowany również w przypadku, gdy przyjmujesz leki wspomagające płodność zawierające hormon luteinizujący lub gonadotropinę kosmówkową. Skonsultuj to ze swoim lekarzem.
  • Jeżeli medycznie zdiagnozowano u Ciebie problemy z płodnością, powinnaś zasięgnąć porady swojego lekarza, czy Cyfrowy test Clearblue jest dla Ciebie odpowiedni.
  • Cytrynian klomifenu nie wpływa na wynik testu, może jednak wpłynąć na długość Twojego cyklu miesięcznego, a w konsekwencji – na czas, w którym powinnaś przeprowadzać testy. Być może będziesz musiała użyć nowego opakowania z nowym uchwytem i nowymi testerami, aby kontynuować przeprowadzanie testów.
  • Jeśli otrzymujesz zaskakujące wyniki, skonsultuj je ze swoim lekarzem.

11. Niedawno skończyłam stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych (np. pigułki antykoncepcyjnej). Czy to wpłynie na moje wyniki?

Nie, nie wpłynie to na Twoje wyniki. Jednakże hormonalna antykoncepcja zaburza naturalny cykl hormonalny i jeżeli niedawno zaprzestałaś jej stosowania, Twoje cykle miesięczne mogą być nieregularne i może minąć trochę czasu, nim się ustabilizują. Być może przed użyciem Cyfrowego testu owulacyjnego Clearblue warto odczekać, aż miną dwa naturalne cykle miesięczne i odnotować ich długość.

12. Myślę, że zaszłam w ciążę. Co powinnam zrobić?

Wypróbuj naszą gamę testów ciążowych Clearblue, które mają 99% dokładność w wykrywaniu ciąży od pierwszego dnia spodziewanej miesiączki. Jeżeli jesteś w ciąży, powinnaś skontaktować się ze swoim lekarzem, który doradzi Ci, co powinnaś dalej robić. Im szybciej skontaktujesz się z lekarzem, tym lepiej dla Twojego zdrowia.

13. Używam Cyfrowych testów Clearblue od kilku miesięcy i nie zaszłam w ciążę. Dlaczego?

W przypadku zdrowych par proces zajścia w ciążę może trwać wiele miesięcy. Zalecamy wizytę u lekarza, jeśli masz mniej niż 35 lat i nie zaszłaś w ciążę po 12 miesiącach próbowania. Jeśli masz ponad 35 lat i nie zaszłaś w ciążę po 6 miesiącach, skontaktuj się z lekarzem. Kobietom po 40 roku życia zalecamy niezwłoczne udanie się do lekarza.

Komunikaty błędu

14. Na wyświetlaczu pojawił się migający symbol (Błąd A). Co to oznacza?

Zbyt wcześnie wysunęłaś tester. Jeżeli nie włożysz go z powrotem wystarczająco szybko, na wyświetlaczu pojawi się kolejny symbol błędu. Przeczytaj odpowiedź na pytanie 15.

15. Na wyświetlaczu pojawił się symbol (Błąd B). Co to oznacza?

Podczas przeprowadzania testu wystąpił błąd. Być może:

  • Końcówka z próbnikiem została zanurzona w moczu przed umieszczeniem testera w uchwycie.
  • Końcówka z próbnikiem nie znajdowała się w pozycji do dołu lub test nie został położony płasko po zaaplikowaniu moczu.
  • Do przeprowadzenia testu użyto zbyt dużej lub zbyt małej ilości moczu.
  • Zbyt wcześnie wysunięto tester.

Symbol będzie wyświetlany przez 8 minut. Powinnaś przeprowadzić test ponownie, używając nowego testera i postępując ściśle według instrukcji. Przeczytaj część „Ponowne użycie uchwytu testera”.

16. Na wyświetlaczu pojawił się symbol (Błąd C). Co to oznacza?

Test nie zadziałał tak, jak powinien. Być może nie postępowałaś zgodnie z instrukcją obsługi. Jeżeli masz niewykorzystane testery z tego opakowania, nie używaj ich z tym uchwytem. Będziesz musiała przeprowadzić test, używając nowego opakowania. Postępuj ściśle według instrukcji.

17. Na wyświetlaczu nie pojawił się żaden wynik. Co to oznacza?

Test nie zadziałał tak, jak powinien. Być może nie postępowałaś zgodnie z instrukcją obsługi. Jeżeli nie zanurzyłaś jeszcze testera w moczu, wyjmij go i przeprowadź test od początku. Jeżeli wyświetlacz pozostanie pusty, musisz użyć innego uchwytu.

Polecane produkty

CLEARBLUE cyfrowy test owulacyjny 10szt. +4p

CLEARBLUE cyfrowy test owulacyjny 10szt. +4p

Clearblue cyfrowy test owulacyjny 10 szt. + 2 testy ciążowe paskowe OneStep + 2 testy owulacyjne paskowe AIDE OneStep. Długie terminy ważno...
CLEARBLUE cyfrowy test owulacyjny 20szt. +4p

CLEARBLUE cyfrowy test owulacyjny 20szt. +4p

Clearblue cyfrowy test owulacyjny 20 szt. + 2 testy ciążowe paskowe OneStep + 2 testy owulacyjne paskowe AIDE OneStep. Długie terminy ważno...
CLEARBLUE pałeczki testowe owulacyjne 10szt.

CLEARBLUE pałeczki testowe owulacyjne 10szt.

Clearblue pałeczki testowe owulacyjne (10 szt.) do użycia z czytnikiem cyfrowym owulacyjnym CLEARBLUE (UWAGA: oferta przeznaczona dla osób p...