Test płodności DLA KOBIET 2szt. PREMIUM

  • szt.
  • 26,00 zł
Zestaw zawiera 2 testy do określenia poziomu hormonu FSH w moczu. Testy o czułości 25mIU/ml. Produkt klasy Premium

Test strumieniowy do badania poziomu hormonu FSH w moczu (hormon folikulotropowy), który jest ściśle związany z oceną płodności/menopauzy kobiety.

FSH jest hormonem, który utrzymuje regularne funkcjonowanie jajników oraz hormonów płciowych. Dodatkowo, jest przydatny do oceny płodności/menopauzy.

Test ten jest szczególnie przydatny dla kobiet z nieregularnymi cyklami oraz kobiet w wieku 30 lat i starszych. Zaleca się stosowanie testów poziomu hormonu FSH w celach profilaktycznych, a niepokojące wyniki należy każdorazowo uzupełnić badaniami laboratoryjnymi wg ścisłych zaleceń lekarza.

Niniejszy test na płodność kobiet wykrywa hormon FSH w moczu w stężeniu 25/mlU/ml lub większych.

Kiedy wykonać test

Pierwszy, poranny mocz zawiera najwyższy poziom hormonu FSH i jest najlepszy do testowania.

Mocz gromadzony w ciągu dnia będzie zawierał niższe poziomy hormonu FSH i może wskazywać na fałszywe wyniki negatywne. Nie pij za dużo płynów po północy, jeżeli zamierzasz przeprowadzić test w godzinach porannych.

Interpretacja wyników

Negatywny
Dwie linie są widoczne, ale linia w okienku testowym (T) jest jaśniejsza niż w okienku odniesienia (C), LUB nie ma żadnej linii w okienku testowym (T). Oznacza to, że prawdopodobnie nie doświadczasz okresu okołomenopauzalnego w tym cyklu.

Pozytywny
Dwie linie są widoczne, a linia w okienku testowym (T) jest taka sama lub ciemniejsza niż w okienku odniesienia (C). Oznacza to, że twój poziom hormonu FSH jest wyższy niż normalnie i być może możesz znajdować się w okresie okołomenopauzalnym. Test powinien zostać powtórzony po 5-7 dniach.

Nieważny
Linia odniesienia nie pojawiła się. Wynik jest nieważny w przypadku, gdy linia nie pojawi się w okienku odniesienia (C), nawet jeśli linia pojawi się w okienku testowym (T). Należy powtórzyć tekst z wykorzystaniem nowego urządzenia testowego.

Zrozumienie wyników

Pozytywny
Jeżeli wynik testu jest pozytywny, należy powtórzyć test tydzień później, stosując drugi test strumieniowy dla potwierdzenia wyniku. Poziom hormonu FSH podnosi się na krótkie okresy czasu w normalnych cyklach, ale może wystąpić rozszerzone stężenie tego hormonu, które prawdopodobnie świadczy o stanie przed menopauzą. Jeżeli drugi test jest również dodatni, należy umówić się na wizytę u lekarza. Pozytywny wynik oznacza, że poziomy hormonu FSH są wysokie, co może być wskaźnikiem stanu przedmenopauzalnego. W przypadku występowania symptomów takich jak: nieregularne miesiączki, uderzenia gorąca, wahania nastroju, bezsenność i zmęczenie, należy omówić uzyskany wynik i objawy z lekarzem.

Negatywny
Negatywny wynik testu wskazuje, że twoje poziomy hormonu FSH nie podnoszą się. Jednakże, jeżeli masz nieregularne miesiączki lub jakiekolwiek objawy menopauzalne, zalecamy skontaktować się z lekarzem.

Informacje dodatkowe

Przedmiotem oferty są 2szt. testu płodności dla kobiet.

Każdy test znajduje jest w odrębnym szczelnym opakowaniu. W zestawie znajduje się ulotka z instrukcją.

Kolor zatyczki testu płodności dla kobiet może być - w zależności od partii - różowy lub fioletowy.