Test płodności dla kobiet i mężczyzn - jak interpretować wyniki?

 

Domowy test płodności dla kobiet. Badanie poziomu hormonu FSH

Pozytywny – Jeżeli wynik testu jest pozytywny, należy powtórzyć test tydzień później, stosując drugi test strumieniowy dla potwierdzenia wyniku. Poziom hormonu FSH podnosi się na krótkie okresy czasu w normalnych cyklach, ale może wystąpić rozszerzone stężenie tego hormonu, które prawdopodobnie świadczy o stanie przed menopauzą. Jeżeli drugi test jest również dodatni, należy umówić się na wizytę u lekarza. Pozytywny wynik oznacza, że poziomy hormonu FSH są wysokie, co może być wskaźnikiem stanu przedmenopauzalnego. W przypadku występowania symptomów takich jak: nieregularne miesiączki, uderzenia gorąca, wahania nastroju, bezsenność i zmęczenie, należy omówić uzyskany wynik i objawy z lekarzem.

Negatywny – Negatywny wynik testu wskazuje, że twoje poziomy hormonu FSH nie podnoszą się. Jednakże, jeżeli masz nieregularne miesiączki lub jakiekolwiek objawy menopauzalne, zalecamy skontaktować się z lekarzem.

Domowy test płodności dla mężczyzn. Badanie nasienia

Wynik prawidłowy: Po wykonaniu badania nasienia kolor pola testowego A jest ciemniejszy od koloru standardowego pola testowego B, tzn. stężenie plemników jest wyższe niż 15mln/ml i tym samym w normie lub wysokie.

Wynik nieprawidłowy: Kolor pola testowego A jest jaśniejszy od koloru standardowego pola testowego B, tzn. stężenie plemników jest niższe niż 15 mln/ml i tym samym niskie. Określa się to jako oligozoospermia (zakres zwykle wynosi pomiędzy 5 mln/ml a 15 mln/ml). Gdy pole testowe A jest bezbarwne, a stężenie plemników wynosi poniżej 5 mln/ml lub nawet zero, określa się to jako azoospermia. W przypadku wątpliwości co do odczytu wyniku, lub przypuszczenia, że jest on nieprawidłowy, należy wykonać drugi test zawarty w zestawie i porównać oba wyniki. Należy się upewnić, iż na 6 dni przed testem nie było się aktywnym seksualnie. Jeśli również drugi test jest nieprawidłowy, należy skonsultować się z lekarzem lub służbą zdrowia.

Polecane produkty

Test płodności dla KOBIET 2szt i MĘŻCZYZN 2szt +4p

Test płodności dla KOBIET 2szt i MĘŻCZYZN 2szt +4p

Kompleksowy zestaw do badania płodności kobiet oraz mężczyzn dla kobiet: zestaw zawierający 2 testy do określenia poziomu hormonu FSH w ...
Domowy test płodności DLA MĘŻCZYZN 2szt.

Domowy test płodności DLA MĘŻCZYZN 2szt.

Zestaw do określenia ilości plemników w nasieniu zawierający dwa oddzielne testy. Zgodny z aktualnymi wartościami referencyjnymi Światowej O...
Test płodności DLA KOBIET 2szt. PREMIUM

Test płodności DLA KOBIET 2szt. PREMIUM

Zestaw zawiera 2 testy do określenia poziomu hormonu FSH w moczu. Testy o czułości 25mIU/ml. Produkt klasy Premium