AMNIOCHECK test na wyciek wód płodowych 5szt

  • Sprzedano: 12 szt.
  • Producent: PRIMA LAB SA
  • Dostępność: w magazynie w magazynie

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 89,00 zł brutto
  • Czas realizacji: 24-48h
  • szt.
  • 125,00 zł
Test AMNIOCHECK do samokontroli wykrywający wyciek wód płodowych jest łatwym w użyciu testem in vitro w postaci wkładek (5 sztuk w zestawie) pozwalający wykryć prawdopodobny wyciek wód płodowych u kobiet w ciąży.

Produkt polecany przez specjalistów

Wiele kobiet będąc w ciąży odczuwa różnego rodzaju dolegliwości, a uczucie wilgotności w miejscu intymnym niejednokrotnie mylone jest z nietrzymaniem moczu lub infekcją. Może natomiast być oznaką wypływu wód płodowych i rozpoczynającym się porodem. Każdy wcześniejszy wypływ płynu obwodowego jest niebezpieczny zarówno dla matki jak i dla dziecka. Test AMNIOCHECK na wyciek wód płodowych rozwiązuje problem z interpretacją odczuwanej wilgotności.

Nietrzymanie moczu w ciąży czy wyciek wód płodowych?

Sporo przyszłych mam ma rozterki przy ocenie wycieku płynu na bieliźnie czy wkładce podczas ciąży. Zastanawia się czy musi się już udać do szpitala z powodu zbliżającego się porodu. W tym celu szwajcarska firma PrimaLab po latach badań wprowadziła wkładki pomagające dać komfort sprawdzenia wycieku pod kątem wód płodowych w domu.

Na pewno ważnym aspektem sączenia wód płodowych będzie w którym tygodniu ciąży jest pacjentka. Za przedwczesne odejście wód płodowych uznaje się, jeśli odejdą przed 38 tygodniem ciąży.

W każdym przypadku zawsze ważne jest skonsultowanie się z lekarzem lub położną.

Dla kogo jest przeznaczony Amniocheck?

Wyrób Amniocheck zalecany jest dla kobiet ciężarnych znajdujących się w grupie wysokiego ryzyka, jak i spoza tej grupy. Wyciekające wody płodowe zwiększają ryzyko infekcji zarówno dla matki jak i płodu, dlatego wczesne wykrycie może:
- zapobiec powikłaniom lub przedwczesnemu porodowi
- pomóc w zidentyfikowaniu możliwego przerwania błon płodowych, zwłaszcza po amniopunkcji
- pomóc w potwierdzeniu odejścia wód płodowych, aby pacjentka mogła dotrzeć do szpitala na czas w celu bezpiecznego przeprowadzenia akcji porodowej

Jak działa?

Wyrób medyczny Amniocheck zawiera 5 wkładek, które pod wpływem zmiany pH (podwyższone pH charakteryzuje się przy wycieku wód płodowych w odróżnieniu od moczu) zmieniają barwę na niebieski lub zielony (o dowolnym natężeniu).

Zmiana z koloru żółtego na niebieski lub zielony w którejkolwiek części wkładki świadczy o możliwym wycieku wód płodowych - należy to niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Pasek pełniący funkcję wskaźnika we wkładce może zmienić barwę na niebieską też w przypadku infekcji pochwy - z tego powodu przy zmianie barwy wkładki jest ważny kontakt z lekarzem.

Jak używać wkładek Amniocheck?

Wkładka po wyjęciu z opakowania ma wskaźnik w kolorze jasnożółtym. Powinna być umieszczona w bieliźnie (może być noszona jak zwykła wkładka do 12 godzin) bezpośrednio przy pochwie pacjentki. Gdy pacjentka poczuje wyciek płynu należy zdjąć wkładkę i odczekać 15 minut. Po tym czasie sprawdź czy kolor wkładki uległ zmianie.

Odczytywanie wyników:

Wyniki należy odczytać po 15 minutach od chwili zdjęcia wkładki z bielizny.

Zawartość opakowania:

Wkładki są pakowane pojedynczo w saszetkach. W opakowaniu znajduje się 5 wkładek.